Úvod   >   Vodáctví   >   Rok 2001 až 2010   >   Salza 2007

Salza 2007

        

       

Kompletní fotodokumentace

Salza 2007

Byl konec září a blížil se svátek svatého Václava. Protože vycházel na pátek, vodáci z Horní Břízy si vymysleli prodloužený víkend se splutím Salzy ve Wildalpenu v Rakousku. Ve čtvrtek odpoledne jsme se tedy já, Zbynďa a Lucka vydali na cestu, abychom večer stihli ubytování v kempu a pivo U Báby naproti radnice. Že to nebude jen tak, to se ukázalo, když jsme za Kaplicí u motorestu dostihli Širďásky, kteří museli zastavit, protože měli menší nehodu. Zezadu je  naboural nedobrzdivší Favorit a následné vyřizování pojišťovny a policie zabralo podstatně více času, než jsme předpokládali. Po delších telefonických rozhovorech se nakonec vše podařilo zdárně vyřídit a my mohli pokračovat v cestě. Mezitím zbylé posádky dorazily do Wildalpenu a zajistily místo pro naše stany. Po ubytování v kempu jsme ještě stihli navštívit Bábinku a posedět s ostatními u pivka.

                V pátek ráno jsme posnídali, naložili lodě a vyrazili na horní úsek řeky. Vyjeli jsme nad vodní nádrž Prescenyklause, odkud jsme spluli klidnější úsek Salzy. Po dojezdu do cíle jsme se vrátili do kempu a zbytek dne trávili individuálně. Někdo odpočíval v kempu, někdo šel na vycházku, no, a někdo rovnou do Wildalpenu k Bábince. Večer jsme tam stejně skončili všichni. V sobotu jsme pak spluli dolní úsek řeky z Wildalpenu do Palfau, kde jsme se vylodili pod motorestem Salza. K němu vede dosti strmá cestička, která docela prověřila fyzičku nás všech. Odměnou za úsilí bylo pivo, které jenom zasyčelo. Večer proběhl ve znamení  všeobecné veselosti a taky jsme si zazpívali a zahráli za podpory ostatních vodáků (Pozn. autora: Kemp byl plný vodáků z celých Čech a Moravy. ). V neděli pak půlka party  vyrazila na vycházku po okolí a druhá půlka si zopakovala sjezd  dolního úseku řeky. Martin Širda se už nespokojil se svou lodí a zapůjčil si ródeovku z místní půjčovny. Mimo jiné si na ní zkusil eskymáka, ale z nám neznámých důvodů se mu povedl jenom poloviční. Do cíle pak naštěstí dorazil ve zdraví. V neděli se už kemp vyprázdnil, ale my jsme si odjezd nechali až na pondělí, kdy jsem se v klidu sbalili a zamířili domů.

                Že se akce povedla, na tom se shodli všichni. Teď už se těšíme na rok 2008, kdy by se, jak alespoň doufáme, měla uskutečnit další z řady zahraničních vodáckých akcí, tentokrát na Ukrajině. Byl by to, jak by řekl Šloufek, další zářez na pažbě.

© - ivna -